Nu startar Haninge Open!

Klassikern Haninge Open i regi av Haningealliansen är tillsammans med NIKE cup Stockholms största inomhusturnering. Här är matchprogrammet för matcherna 26-19/12 i Torvalla sporthall.

Matchprogrammet nedan med reservation för ev. ändringar se Haningealliansens web

Svensk Futsal rankar de bästa lagen i fetstil

Grupp A 26/12
09.30 Tungelsta IF – Djurgårdsbrunn FF
09.55 Älvsjö AIK FK – Segeltorp IF
10.20 IK Tellus – Djurgårdsbrunn FC
10.45 Älvsjö AIK FK – Tungelsta IF
11.10 Segeltorp IF – IK Tellus
11.35 Djurgårdsbrunn FC – Älvsjö AIK FK
12.00 Tungelsta IF – Segeltorp IF
12.25 Älvsjö AIK FK – IK Tellus
12.50 Segeltorp IF – Djurgårdsbrunn FC
13.15 IK Tellus – Tungelsta IF

Grupp B 26/12
13.40 Boo FF – Huddinge FF
14.05 Akropolis – Foc Farsta
14.30 Konyaspor – Boo FF
14.55 Huddinge FF – Akropolis
15.20 Foc Farsta – Konyaspor
15.45 Akropolis – Boo FF
16.10 Huddinge FF – Foc Farsta
16.35 Konyaspor – Akropolis
17.00 Boo FF – Foc Farsta
17.25 Huddinge FF – Konyaspor

Grupp C 26/12
17.50 Nynäshamns IF – Rönninge/Salem
18.15 Arameiska/Syrianska – Spårvägens FF
18.40 Grödinge SK – Nynäshamns IF
19.15 Rönninge/Salem – Arameiska/Syrianska
19.40 Spårvägens FF – Grödinge SK
20.05 Arameiska/Syrianska – Nynäshamns IF
20.30 Rönninge/Salem – Spårvägens FF
20.55 Grödinge SK – Arameiska/Syrianska
21.20 Nynäshamns IF – Spårvägens FF
21.45 Rönninge/Salem – Grödinge SK

Grupp D 27/12
17.45 IF Brommapojkarna – Sköndals IK
18.10 Älta IF – Atlas Copco IF
18.35 Sköndals IK – Rinkeby AIF
19.00 IF Brommapojkarna – Älta IF
19.25 Atlas Copco IF – Rinkeby AIF
20.00 Älta IF – Sköndals IK
20.25 Atlas Copco IF – IF Brommapojkarna
20.50 Rinkeby AIF – Älta IF
21.15 Sköndals IK – Atlas Copco IF
21.40 Rinkeby IF – IF Brommapojkarna

Grupp E 28/12
14.00 Haningealliansens FF 2 – Vendelsö IK
14.25 Hammarby TFF – Tyresö FF
14.50 Syrianska FC – Haningealliansens FF 2
15.15 Vendelsö IK – Hammarby TFF
15.40 Tyresö FF – Syrianska FC
16.05 Hammarby TFF – Haningealliansens FF 2
16.30 Vendelsö IK – Tyresö FF
16.55 Syrianska FC – Hammarby TFF
17.20 Tyresö FF – Haningealliansens FF 2
17.45 Syrianska FC – Vendelsö IK

Grupp F 28/12
18.10 Tullinge TP – Ängby IF
18.35 Värmdö IF – Enskede IK
19.00 Ängby IF Stuvsta IF
19.25 Tullinge TP – Värmdö IF
19.50 Stuvsta IF – Enskede IK
20.25 Ängby IF – Värmdö IF
20.50 Enskede IK – Tullinge TP
21.15 Stuvsta IF – Värmdö IF
21.40 Ängby IF – Enskede IK
22.05 Tullinge TP – Stuvsta IF

Grupp G 29/12
18.00 Haningealliansens FF 1 – IFK Stockholm
18.25 BK Saturnus – IK Frej
18.50 Stureby SK – Haningealliansens FF 1
19.15 IFK Stockholm – BK Saturnus
19.40 IK Frej – Stureby SK
20.15 BK Saturnus – Haningealliansens FF 1
20.40 IFK Stockholm – IK Frej
21.05 Stureby SK – BK Saturnus
21.30 IK Frej – Haningealliansens FF 1
21.55 Stureby SK – IFK Stockholm

Åttondelsfinal 30/12
14.00 Bästa trean – 2:an Grupp D
14.30 1:an Grupp B – Näst bästa trean
15.00 1:an Grupp C – 2:an Grupp G
15.30 1:an Grupp D – 2:an Grupp F
16.00 1:an Grupp E – 2:an Grupp A
16.30 1:an Grupp F – 2:an Grupp B
17.00 1:an Grupp G – 2:an Grupp C
17.30 1:an Grupp A – 2:an Grupp E

Kvartsfinal 30/12
18.00 Segrare match 71 – Segrare match 72
18.30 Segrare match 73 – Segrare match 74
19.00 Segrare match 75 – Segrare match 76
19.30 Segrare match 77 – Segrare match 78

Semifinal 30/12
20.00 Segrare match 79 – Segrare match 80
20.30 Segrare match 81 – Segrare match 82

Final 30/12
21.30 Segrare match 83 – Segrare match 84

Kommentera